Sport

Piloti i Formula 1, Stroll, rezultoi pozitiv pas garës në Francë

Piloti i Formula 1, Stroll, rezultoi pozitiv pas garës në Francë
Foto: Reuters

Piloti kanadez i Formula 1, Lance Stroll, ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus pas garës së 11 tetorit në Paris. Por, Stroll ka treguar se ka marrë dritën e gjelbër për të garuar në Portugali në fundjavë, njofton agjencia Reuters.

Piloti i Racing Point humbi garën në Nuerburgring pasi nuk u ndje mirë dhe u zëvendësua me gjermanin Nico Hulkenberg.