Sport

Petr Cechu kthehet nga pensionimi, i bashkohet Chelseat

Foto: Reuters
 

Pavarësisht moshës dhe pensionimit, portieri Petr Cech, do t’i kthehet sërish futbollit. 38-vjeçari është parë duke u stërvitur me Chelsean në javët e fundit dhe tani është portieri i katërt në listën e ekipit, si nevojë “emergjente” e ekipit.

Sipas Goal, Cech iu rikthye ekipit për shkak të gjendjes së koronavirusit ndërsa ka marrë pozicionin e lojtarit pa kontratë.