Sport

Portieri jug-afrikan Hoffman nënshkruan me Llapin

Portieri jug-afrikan Hoffman nënshkruan me Llapin
 

Llapi vazhdon të prezantoj lojtarë, edhe pas mbarimit të afatit kalimtar të verës. Klubi nga Podujeva ka njoftuar të hënën se ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me portierin Steven Hoffman.

“Portieri 26 vjeçar e me eksperiencë, ka zgjedhur të përfaqësoj KF Llapi në këtë edicion. Steven Hoffman është bashkangjitur me klubin tash e një muaj dhe ka bindur drejtuesit e klubit të nënshkruajnë kontratë njëvjeçare me të. Hoffman është nga Afrika e Jugut, i gjatë 1.96 metra. Ka qenë pjesë e Reprezentacionit të Afrikës së Jugut për grupmoshën U23”, shkruan në njoftimin e Llapit.