Sport

Përvojën e marrë nga trajnerët e mëdhenj, Duro synon ta bartë te Feronikeli

Përvojën e marrë nga trajnerët e mëdhenj, Duro synon ta bartë te Feronikeli

Klodian Duro ka qenë njëri prej futbollistëve më të talentuar shqiptarë. Karrierë ka bërë në 11 klube, në pesë shtete të ndryshme. Ka fituar tituj kampioni me klubet ku ai ka luajtur me trofe të tjerë, si dhe ka pasur paraqitje në arenën ndërkombëtare.

Edhe te Kombëtarja e Shqipërisë ka bërë karrierë të bujshme. Në karrierën e tij profesioniste që zgjati plot 17-vjet, Duro ka pasur fatin që të punonte me trajnerë të njohur në skenën evropiane e botërore, shkruan KOHA. Kënaqësia si futbollist për të ka qenë po aq e njëjtë sa është tani si trajner. Por, për t’u marrë me zejen e trajnerit, Duro është inspiruar nga fjalimet dhe punën të cilën e ka parë tek trajnerët që i ka pasur ndër vite.