Sport

Superderbi i Gjilanit nuk do ta ketë madhështinë e zakonshme

Foto: Driton Paçarada / KOHA
Foto: Driton Paçarada / KOHA

Te Drita e te Gjilani janë të vendosur për ta fituar derbin e qytetit dhe përballjen më të madhe të sportit kosovar. Derbi që luhet të dielën, megjithatë, nuk do ta ketë shkëlqimin e zakonshëm. Do të luhet pa shikues, që i japin madhështi përballjes së dy skuadrave nga qyteti i Gjilanit.

 

Te Drita e te Gjilani janë të vendosur për ta fituar derbin e qytetit dhe përballjen më të madhe të sportit kosovar. Derbi që luhet të dielën, megjithatë, nuk do ta ketë shkëlqimin e zakonshëm. Do të luhet pa shikues, që i japin madhështi përballjes së dy skuadrave nga qyteti i Gjilanit.

Takimi i kampiones me nënkampionin, megjithatë, pritet të ofrojë emocion. Përballë njëra-tjetrës do të jenë dy prej skuadrave kryesore të Superligës, që kërkojnë titullin edhe këtë edicion, shkruan KOHA.