Sport

Dy kampionët e fundit takohen në Drenas

 

Te skuadra e Ballkanit besojnë se mund ta mbajnë pozitën aktuale në tabelë edhe pas xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në futboll, që zhvillohet këtë vikend. Ballkani aktualisht është lider i Superligës me dhjetë pikë të tubuara pas katër ndeshjeve të zhvilluara.

Ndeshjen e radhës Ballkani e luan në shtëpi kundër Drenicës, të dielën. Ballkani deri më tash nuk di për humbje dhe synon që të mbetet i pamposhtur edhe kundër ekipit nga Skenderaj, që në tri ndeshjet e fundit ka regjistruar një fitore dhe dy barazime. Madje, Drenica u ka nxjerrë pikë Feronikelit (2:2) dhe Gjilanit (0:0), transmeton KOHA.