Sport

Ballkani merr kreun në Superligë

Ballkani merr kreun në Superligë
Foto: FC Ballkani

Ballkani është ngjitur në krye të Superligës së Kosovës në futboll pas fitores 3:1 që e shënoi sot në udhëtim ndaj Llapit. Mirlind Daku (52’ penallti dhe 60’) realizoi dy gola, ndërsa një e realizoi Blend Baftiu (70’).

Për Llapin golin e vetëm e shënoi Arbnor Ramadani (79’). Daku me dy gola të shënuar, ka arritur në shifrën e tetë golave këtë edicion në Superligë pas katër ndeshjeve.