Sport

Reimsi i Berishës e Zenelit ndalet nga PSG-ja

 

Reimsi ku luajnë dy reprezentuesit e Kosovës, Valon Berisha e Arbër Zeneli, ka pësuar humbje 2:0 në shtëpi sonte nga kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint-Germain. Të dy golat për Parisin i shënoi Mauro Icardi (9’ dhe 62’).

Ndeshja i takoi xhiros së petë të Ligue 1 së Francës.