Sport

Allegri i gatshëm ta pranojë ofertën e Romës

Allegri i gatshëm ta pranojë ofertën e Romës

Massimiliano Allegri është i gatshëm për të pranuar ofertën e Romës. Te Roma nuk janë të kënaqur me punën e trajnerit aktual Paulo Fonseca dhe tashmë kanë nisur kërkimet për pasardhësin e tij.

Allegri është i papunë prej vitit të shkuar kur u largua nga Juventusi në fund të edicionit 2018/19.