Sport

Nuhiu për polakët: Ne dimë më shumë për Legian dhe kjo është përparësi

Nuhiu për polakët: Ne dimë më shumë për Legian dhe kjo është përparësi

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ka vlerësuar se skuadra e tij ka ndonjë përparësi ndaj Legias së Varshavës. Ai këtë vlerësim e ka dhënë në prag të ndeshjes që luhet në Poloni në kuadër të raundit të tretë kualifikues të Ligës së Evropës.

Nuhiu të martën për mediumet polake ka thënë se epërsia e Dritës është se e njeh Legian dhe është plotësisht e gatshme për këtë përballje. Madje Nuhiu ka thënë se Drita ka gjasa për të vazhduar aventurën evropiane për shkak se luhet vetëm një ndeshje.