Sport

Abazaj prezantohet te Istanbulspori

Abazaj prezantohet te Istanbulspori

Kristal Abazaj është prezantuar te skuadra e Istanbulsporit ne Ligën e Parë të Turqisë. Liga e Parë është rangu i dytë i garave në Turqi. 

Futbollisti i Anderlechtit që ka bërë karrierë te Elbasani, Luftëtari dhe së fundmi i huazuar nga skuadra belge te Osijeku dhe Kukësi, ka nënshkruar kontratë trevjeçare me ekipin e ri.