Sport

FFK-ja publikon emrat e arbitrave, 89-shi në pritje të vendimit zyrtar për ndeshjen e sotme

FFK-ja publikon emrat e arbitrave, 89-shi në pritje të vendimit zyrtar për ndeshjen e sotme

Sot duhet të fillojë edicioni 2020/2021 në Superligën e Kosovës në futboll. Por ka shumë paqartësi për ndeshjet hapëse.

Në të vërtetë FFK-ja vetëm të premten ka publikuar orarin zyrtar të ndeshjeve dhe arbitrat që duhet t’i drejtojnë ato. Prej orës 16:00 duhet të luhet takimi Trepça ’89 – Arbëria, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.