Sport

“Mbrojtja shqiptare” e Serie A

“Mbrojtja shqiptare” e Serie A
 

Një kohë ishin portierët më të mirë shqiptarë në Serie A. Tani pos portierëve janë edhe mbrojtësit më të mirë në kampionatin italian. Madje ngritja e tyre është shumë e madhe.

Të enjten Marash Kumbulla firmosi me Romën, njërën prej top-skuadrave italiane. Kumbulla kaloi te Roma nga Hellas Verona, skuadër tjetër e Serie A, por dukshëm më e vogël. Të tjerë mbrojtës të Shqipërisë e Kosovës kanë lëvizur para këtë verë dhe thuajse të gjithë në Itali, shkruan KOHA.