Sport

Torino negocion me Vojvodën

Torino negocion me Vojvodën

Klubet e Italisë, në garë për mbrojtësin e djathtë të Kosovës Klubi i futbollit Torino është duke negociuar për ta transferuar mbrojtësin e djathtë të Kosovës, Mërgim Vojvodën, kanë raportuar të hënën mediumet në Itali.

Për mbrojtësin e Standard Lieges janë në garë disa skuadra në Itali përfshirë Lazion, Fiorentinën dhe Atatalantën. Por, Vojvoda ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.