Sport

Tifozët "i vënë" flakën Parisit dhe përleshen me policinë pas humbjes së PSG-së

Tifozët
 

Paris Saint Germain humbi finalen e madhe të Ligës së Kampionëve mbrëmjen e së dielës në Lisbonë ndaj Bayern Mynihut.

Kaq mjaftoi që rreth stadiumit “Parc De Prince” në Paris, tifozët të nisin përleshjen me forcat e policisë. Por tensionet u shtuan pas përfundimit të sfidës.