Sport

Bayerni dhe PSG-ja, sot kërkojnë trofeun e Ligës së Kampionëve

Bayerni dhe PSG-ja, sot kërkojnë trofeun e Ligës së Kampionëve

Bayerni i Mynihut ka nisur nga dita e premte të mendojë vetëm për finalen e Ligës së Kampionëve, që do të luhet sot në orën 21:00 në “Da Luz” të Lisbonës. Rival do të jetë kampioni i Francës, PSG-ja.

Do të jetë një finale në kohë pandemie, pa tifozë, por rëndësia e trofeut do të vlejë njëlloj për të dyja skuadrat.