Sport

Berisha premton gjëra të veçanta në një tjetër seri finale për të

Berisha premton gjëra të veçanta në një tjetër seri finale për të
 

Ka pasur një tjetër edicion të suksesshëm në Australi, por megjithatë nuk ia ka dalë të shpallet golashënuesi më i mirë. Ky fakt nuk e zmbraps Besart Berishën para ndeshjeve vendimtare të edicionit. Ai ka premtuar momente të tjera të veçanta në serinë finale të A-Leagues së Australisë.

Sulmuesi veteran Berisha (35) ka shënuar 19 gola në edicionin e rregullt për skuadrën Wester United, që për herë të parë garon në A-League. Ishte realizatori i tretë më i mirë në ligë, pas Jamie Maclaren (22) dhe Adam le Fondre (20).