Sport

Van Persie kthehet te Feyenoordi si trajner

Van Persie kthehet te Feyenoordi si trajner

Ish-futbollisti i Arsenalit dhe Manchester Unitedit, Robin van Persie, është kthyer te klubi i fëmijërisë, Feyenoordi, si trajner.

37-vjeçari Van Persie sezonin e fundit si lojtar e pati me skuadrën holandeze në edicionin 2018/19 dhe tani do të punojë me trajnerin Dick Advocaat për t’i ndihmuar sulmuesit.