Sport

Leverkuseni e Sevilla kalojnë në çerekfinale të Ligës së Evropës

Leverkuseni e Sevilla kalojnë në çerekfinale të Ligës së Evropës

Bayer Leverkuseni dhe Sevilla kanë prerë biletën për në çerekfinale të Ligës së Evropës pas fitoreve që i shënuan në ndeshjet e 1/8 së finales, të zhvilluara të enjten.

Skuadra nga Bundesliga, Leverkuseni triumfoi në shtëpi përballë Rangersit me rezultatin 1:0, që i mjaftoi për t’u kualifikuar në mesin e tetë skuadrave më të mira, pasi kishte triumfuar edhe në duelin e parë 3:1, të luajtur para pezullimit të garave për shkak të pandemisë.