Sport

Fulhami rikthehet në Premier League

 

Fulhami e ka mposhtur Brentfordin në finalen e plejofit të Championshipit dhe e siguroi rikthimin e menjëhershëm në Premier League falë dy golave nga Joe Bryan në vazhdime, pasi koha e rregullt përfundoi pa gola. Takimi përfundoi 2:1 në të mirë të Fulhamit, me ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Wembley”, pa praninë e tifozëve.

Mbrojtësi i krahut të majtë e zuri në befasi portierin kundërshtar, David Raya, dhe nga një largësi e madhe shënoi në minutën e 105 të ndeshjes, me portierin spanjoll që priste një harkim në zonë.