Sport

Wolverhamptoni kalon Tottenhamin, afër pjesëmarrjes në Ligën e Evropës

Wolverhamptoni kalon Tottenhamin, afër pjesëmarrjes në Ligën e Evropës
Foto: Ilustrim
 

Wolverhampton Wanderers është afër të arrijë një prej sukseseve më të mëdha në histori të klubit.

Kjo skuadër të hënën mbrëma mposhti Crystal Palacen 2:0 dhe kështu u ngrit në pozitën e gjashtë me 59 pikë në tabelën e Premier Leagues. Deri në fund ka mbetur të zhvillohet edhe një xhiro dhe nëse e mban këtë pozitë, atëherë do të sigurojë kualifikimet në Ligën e Evropës.