Sport

Gjilani fiton derbin e qytetit

Foto: Driton Paçarada / Koha Ditore
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Gjilani ka fituar derbin e qytetit ndaj Dritës dhe kështu është kthyer fuqishëm në garë për titull.

Ndeshja e zhvilluar të shtunën, përfundoi 0:2 për Gjilanin.