Sport

Polemika rreth testimit pozitiv të Mirlind Kryeziut

Polemika rreth testimit pozitiv të Mirlind Kryeziut
 

Te klubi zviceran FC Zurich kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhjetë persona. Televizoni gjerman “ARD” të hënën kishte raportuar se mbrojtësi i Kosovës, Mirlind Kryeziu, është pacienti zero te Zuerichu dhe se ai ishte testuar pozitiv më 3 korrik.

Katër ditë para ndeshjes mes Xamaxin, që Zurichu barazoi 1:1. Kryeziu kishte luajtur në këtë ndeshje.