Sport

Vushtrria dhe Flamurtari kërkojnë të testohen pas dyshimeve se dy lojtarë të Vushtrrisë kanë simptome të COVID-19

Vushtrria dhe Flamurtari kërkojnë të testohen pas dyshimeve se dy lojtarë të Vushtrrisë kanë simptome të COVID-19
Foto: FC Llapi

Kryetari i klubit të futbollit Vushtrria, Bajrush Kajtazi ka kërkuar që të testohen gjithë futbollistët dhe stafi i klubit pas dyshimeve se dy lojtarë të tyre janë prekur me koronavirus. Për t’u testuar, Kajtazi të martën i është drejtuar për ndihmë edhe Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Ai ka thënë se simotmet dy futbollistët i kanë shfaqur pas ndeshjes që Vushtrria e zhvilloi të premten e shkuar ndaj klubit të futbollit Flamurtari.