Sport

Portieri i Kosovës transferohet në Zvicër

Portieri i Kosovës transferohet në Zvicër
 

Portieri i përfaqësueses së Kosovës në hendboll, Haris Berisha, ka bërë hap të madh në karrierë. Ai ka kaluar te skuadra e kategorisë së dytë zvicerane, HSC Kreuzlingen, që synon kalimin në elitë në edicionin e ardhshëm. Deri më tani Berisha ka luajtur në nivel amator në Gjermani dhe kalimi në Zvicër, sipas FHK-së, është hap i rëndësishëm për karrierën e tij.

Berisha (24) ka firmosur për një vit, me mundësi të vazhdimit të kontratës.