Sport

Edicioni i vështirë i Xherdan Shaqirit

 

Edicioni 2019\2020 ka qenë i vështirë për të gjithë sportistët, për shkak të ndërprerjes së gjatë si pasojë e koronavirusit. Por për yllin shqiptar të futbollit, Xherdan Shaqiri, ky mund të jetë edicioni bindshëm më i vështirë në karrierë.

Futbollisti i Liverpoolit ka munguar thuajse tërë edicionin për shkak të lëndimeve. Dhe lëndimet nuk po i ndahen ende. Derisa shumë sportistë kanë sanuar lëndimet gjatë tre muajve të pushimit të detyrueshëm, Shaqiri nuk ia ka dalë të bëjë këtë. Ai do të vazhdojë t’i mungojë Liverpoolit, që është pranë titullit të parë të Anglisë në 30 vjetët e fundit.