Sport

Klopp është frikësuar për titullin e Liverpoolit

Foto: Reuters
 

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, ka thënë se është frikësuar se ekipit të tij do t’i mohohet mundësia për të fituar titullin e kampionit për shkak të ndërprerjes për shkak të koronavirusit.

Liverpooli ka pasur epërsi prej 25 pikëve dhe ka qenë vetëm gjashtë pikë larg për të siguruar titullin e parë në 30 vjetët e fundit, kur edicioni i Premier Leagues u pezullua në muajin mars.