Sport

Ballkani e Prishtina arrijnë në finale të Kupës së Kosovës

 

Ballkani sot ka shkruar historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Kosovës. E aty e pret dhjetë herë finalisti i Kupës, Prishtina.

Këto dy skuadra sot kanë eliminuar Feronikelin dhe Drenicën, transmeton KOHA.