Sport

Liverpooli po interesohet për transferimin e Zaniolos

Liverpooli po interesohet për transferimin e Zaniolos

Liverpooli është duke menduar të bëjë ofertë për transferimin e ylli italian të Romës, Nicolo Zaniolo, shkruan “Il Sussidiario”.

Zaniolo 20-vjeçar vlerësohet lartë dhe është duke u kërkuar edhe nga Manchester Unitedi e Tottenhami. Kontrata e Zaniolos me Romën skadon në verën e vitit 2024. Ai i është bashkuar Romës nga Interi në verën e vitit 2018 për 4.5 milionë euro.