Sport

Ajeri po kërkohet nga Atletico dhe Reali

Ajeri po kërkohet nga Atletico dhe Reali

Mbrojtësi i Celticut, Kristoffer Ajer, është duke u kërkuar nga dy klubet madrilene Atletico dhe Reali, shkruan “Football Espana”.

Norvegjezi pritet të largohet nga Celticu në fund të stinorit. Për të ka shprehur interesim edhe Milani. Ajer 22-vjeçar ka kontratë me Celticun deri në verën e vitit 2022.