Sport

La Liga konfirmon datën e rifillimit, zbulon kalendarin e ndeshjeve

La Liga konfirmon datën e rifillimit, zbulon kalendarin e ndeshjeve

Barcelona do t'i rikthehet garës për të mbrojtur titullin e Spanjës më 13 qershor kundër Real Mallorcas, derisa Real Madrid do ta pres Eibarin më 14 qershor, transmeton KOHA.

Sezoni në La Liga do të rifilloj më 11 qershor, pas një pushimi të detyrueshëm tre mujor shkaku i pandemisë Covid-19, me derbin lokal mes Sevillas e Real Betis, dhe do të ketë ndeshje për shtatë ditët në vijim, raporton Reuters.