Sport

Stinori 2020/21 i Bundesligës pritet të nisë më 11 shtator

Stinori 2020/21 i Bundesligës pritet të nisë më 11 shtator

Stinori 2020/21 i Bundesligës gjermane në futboll do të nisë më 11 shtator, shkruan “Bild am Sonntag”. Liga e Futbollit Gjerman (DFL) po shpreson që edicioni i ardhshëm të nisë me shikues.

Por, kjo varet nga autoritetet gjermane dhe po ashtu nga situata epidemiologjike. Bundesliga është bërë liga e parë e madhe që ka rifilluar pas pushimit të detyrueshëm shkaku i koronavirusit. Ndeshjet në Bundesligës po luhen pa shikues.