Sport

Përfaqësueses që iu anuluan katër ndeshje, do të ketë sfida tjera ndërkombëtare këtë vit

Përfaqësueses që iu anuluan katër ndeshje, do të ketë sfida tjera ndërkombëtare këtë vit

Përfaqësueses së Kosovës në hendboll (femrat) i janë anuluar katër ndeshje të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ato ndeshje është dashur të luhen në fund të marsit dhe këtë muaj, ndërsa fillimisht ishin shtyrë për qershor. Por më pas u anuluan plotësisht.

Megjithatë hendbollistet e Kosovës do të kenë garë ndërkombëtare këtë vit, ka njoftuar FHK-ja.