Sport

Për shumë futbollistë të Kosovës, viti 2020 ende nuk ka nisur

Për shumë futbollistë të Kosovës, viti 2020 ende nuk ka nisur
 

Arbër Zeneli ka pritur gjatë për t’u kthyer në fushë. Gati nëntë muaj pasi këputi ligamentet e gjurit të djathtë, sulmuesi anësor i ekipit nga Franca, Stade de Reims, u rikthye në fund të muajit shkurt dhe luajti pesë minutat e fundit për klubin e tij, në ndeshjen kampionale kundër Monacos (1:1).

Janë pesë minutat e parë të tij të zhvilluar gjatë këtij viti në elitën e futbollit të Francës, derisa ende nuk e ka djersitur për asnjë minutë fanellën e përfaqësueses së Kosovës. Zeneli u lëndua rëndë në qershorin e vitit të kaluar në ndeshjen që “Dardanët” e zhvilluan kundër Malit të Zi në Podgoricë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian që është shtyrë për vitin 2021 shkaku i përhapjes së pandemisë COVID-19.