Sport

Xavi dhuron një milion euro për një spital në Barcelonë

Xavi dhuron një milion euro për një spital në Barcelonë

Ylli i dikurshëm i Barcelonës, Xavi ka dhuruar një milion euro në luftën kundër përhapjes së koronavirusit.

Kjo është bërë e ditur të shtunën nga gazeta spanjolle, AS. Xavi dhe gruaja e tij, Nuria Cunillera kanë bërë donacion për Spitalin Klinik në Barcelonë.