Sport

Kreu i Red Bullit u ka thënë pilotëve të infektohen me koronavirus

Kreu i Red Bullit u ka thënë pilotëve të infektohen me koronavirus
 

Kreu i skuadrës së Red Bullit në Formula 1, Helmut Marko ka treguar se i ka këshilluar pilotët që të infektohen me koronavirus derisa stinori të jetë i pezulluar, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Marko 76-vjeçar ka thënë se kishte idenë që të bënte bashkë pilotët e Formula 1 dhe ata të rinj së bashku në një kamp, që do të ishte kohë ideale për t’u infektuar.

“Ata janë të gjithë të rinj të fortë në shëndet të mirë. Në atë mënyrë ata do të ishin të gatshëm kurdo që të niste aksioni”, ka thënë Marko.

Pjesa tjetër e menaxhmentit të Red Bullit ishte kundër idesë, për këtë arsye edhe nuk u aplikua ideja.