Sport

Basketboll, kryendeshjet luhen në Prishtinë dhe në Pejë

Foto: KB Peja
 

Ndeshja Feronikeli – Bashkimi e hap xhiron e 27-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 17:00, ka njoftuar FBK-ja.

Një ndeshje tjetër e së shtunës pritet të ofrojë basketboll më të mirë. Nga ora 19:00 takohen kampionia në fuqi Sigal Prishtina dhe Golden Eagle Ylli. Kjo ndeshje luhet në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë në Prishtinë.