Sport

Ponte Prizreni përforcohet me amerikanin Marcus Myers

 

Klubi i Superligës së Kosovës në basketboll, Ponte Prizrenië është përforcuar me amerikanin Marcus Myers.

Lajmin e ka bërë të ditur Ponte Prizreni në rrjetet sociale të mërkurën, transmeton Koha.net. Fundori 180 centimetra i gjatë te Ponte e zëvendëson Benjamin Nakwaaah që u largua dy ditë më parë.

Myers së fundi ka qenë pjesë e klubit të elitës së Armenisë, Erebuni Yerevan. Luajti pesë ndeshje dhe me një mesatare prej 25.2 pikëve, 6 kërcimeve e 5.6 asistimeve.