Sport

Phil Foden, futbollisti që u bë baba në moshën 18-vjeçare

Phil Foden, futbollisti që u bë baba në moshën 18-vjeçare
 

Të dielën e shkuar mesfushori Phil Foden pati një paraqitje të jashtëzakonshme për ta ndihmuar Manchester Cityn ta mposhtë Aston Villan (2:1) për të triumfuar në Carabao Cup. 

Foden në këtë ndeshje dukej si 19-vjeçar, por si një futbollist i moshës së pjekur. Por, në të vërtetë, mesfushori i talentuar ka bërë gjëra të jashtëzakonshme dhe është rritur shumë që nga debutimi i tij me ekipin e parë të Manchester Cityt, në moshën 17-vjeçare, shkruan sot Koha Ditore.