Sport

Chelsea kalon në çerekfinale dhe fut Liverpoolin në krizë

 

Chelsea ka fituar 2:0 ndaj Liverpoolit në një të tetën e finales të Kupës FA. Skuadra londineze ka kaluar në çerekfinale të Kupës e në të njëjtën kohë ka futur Liverpoolin në mini-krizë të rezultateve.

Liverpooli ka pësuar humbjen e tretë në katër ndeshjet e fundit.