Sport

Derbi i basketbollit luhet në Suharekë

 

Golden Eagle Ylli – Peja pritet të jetë ndeshja më interesante e xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Ndeshjet e javës së 26-të luhen të shtunën e të dielën.

Skuadrat kthehen në garën për titull pas pushimit prej tri javësh, për shkak të turneut final të Kupës dhe ndeshjeve të përfaqësueses.