Sport

Një lojtar i Serie C testohet pozitiv me koronavirus

Një lojtar i Serie C testohet pozitiv me koronavirus

Një lojtar i klubit të Serie C të Italisë në futboll, Pianese është testuar pozitiv me koronavirus, njofton “La Gazzetta dello Sport” të enjten, transmeton Koha.net.

Futbollisti kishte simptoma të gripit dhe të mërkurën mbrëma ka rezultuar se është me koronavirus. Në të vërtetë simptomat e gripit ai i kishte shfaqur qysh fundjavën e kaluar dhe për këtë arsye nuk ishte aktivizuar në fushë.