Dembele do të largohet nga Barcelona

Dembele do të largohet nga Barcelona

27 February 2020 10:09

Sulmuesi i krahut, Ousmane Dembele do të largohet nga Barcelona në fund të këtij edicioni, kanë njoftuar mediumet spanjolle të enjten, transmeton Koha.net.  

Krerët e Barcelonës kanë vendosur t’i dëgjojnë ofertat për francezin, i cili nuk ka bindur me paraqitjet e tij. Dembele ka pasur telashe me lëndime dhe këtë edicion ka luajtur në vetëm nëntë ndeshje, duke shënuar një gol. 22-vjeçari, te Barcelona u transferua në verën e vitit 2017 nga Borussia Dortmundi për 125 milionë euro. Ai me ekipin spanjoll ka kontratë deri në vitin 2022.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme