Sport

Sarri thotë se tifozët e Juventusit kanë të drejtë të përcjellin në stadium ndeshjen me Lyonin

 

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sari thotë se tifozët e klubit të tij kanë çdo të drejtë për të qenë në tribuna në ndeshjen e sotme të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve në udhëtim kundër Lyonit, përkundër shqetësimeve për shpërndarjen e koronavirusit.

Virusi ka marrë jetën e 11 personave në Itali dhe Juventusi do të përballet me Interin pa shikues në ndeshjen e të dielës në ligë.

Por, Siarri thotë se çështja e koronavirusit është “problem evropian, e jo problem italian”.