Sport

Hajrizi falënderon “Dardanët” për përkrahjen e madhe

 

Basketbollisti mitrovicas Drilon Hajrizi ka qenë më meritori të dielën në fitoren e rëndësishme që Kosova e arriti në udhëtim ndaj Luksemburgut.

Kosova triumfoi 84:80 në ndeshjen e dytë të Grupit B të parakualifikimeve për Botërorin 2023 të basketbollit. Hajrizi shënoi 25 pikë dhe pati edhe shtatë kërcime. Kosova të enjten triumfoi edhe në shtëpi ndaj Islandës me 80:78. Edhe ndaj Islandës, Hajrizi pati efikasitetin më të madh, duke shënuar 16 pikë, e shtuar tetë kërcime e gjashtë asistime.