Sport

Llapi e Nikli kanë rastin e fundit për të mbajtur hapin

Llapi e Nikli kanë rastin e fundit për të mbajtur hapin
 

Llapi dhe Feronikeli kanë mundësinë e fundit për të mbajtur hapin me kreun e tabelës në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Këto skuadra do të përballen ndërmjet vete në kuadër të xhiros së 19-të të elitës së futbollit kosovar.

Ndeshja mes Llapit dhe Feronikelit, do të zhvillohet të shtunën (sot) në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, me fillim prej orës 13:00. Si Llapi, ashtu edhe Feronikeli e ka parasysh rëndësinë e këtij takimi, që edhe është derbi i kësaj xhiroje. Të dyja skuadrat duan ta shfrytëzojnë këtë duel për të kapur “trenin e fundit”, duke paralajmëruar se do të dalin në fushë për fitore. Llapi e nisi pjesën pranverore me barazim pa gola, në udhëtim kundër Dukagjinit, derisa Feronikeli luajti 1:1 si mysafir i Ferizajt. Feronikeli është i pesti në tabelë me 28 pikë, tri më shumë se Llapi që renditet i gjashti. Si në taborin e Llapit, ashtu edhe atë të Feronikelit, kanë insistuar se opsion të vetëm e kanë fitoren në këtë derbi.