Sport

Mustafi dëshiron të qëndrojë te Arsenali

Mustafi dëshiron të qëndrojë te Arsenali

Qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi ka thënë se do të ishte i lumtur të mbetet te Arsenali, pasi ka rikthyer vendin e titullarit me ardhjen e trajnerit Mikel Arteta në krye të ekipit.

Mustafi para ardhjes së Artetas kishte vetëm një paraqitje këtë edicion te Arsenali. Ai kishte shqyrtuar mundësinë e largimit. Por tani ish-reprezentuesi i Gjermanisë mund ta shpëtojë karrierën e tij te ekipi londinez dhe këtë e ka pranuar haptazi të premten për mediumet angleze.