Sport

Klopp: Mirë se vini në Anfield, nuk ka përfunduar ende

 

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, beson se skuadra e tij do të përmbys rezultatin në ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Madridit. Atletico të martën fitoi 1:0 në ndeshjen e parë të një të tetës së finales të Ligës së Kampionëve.

“Nuk ishte saktësisht ajo që është dashur të ishte, por ja që ndodhi. Ishte lufta që kemi pritur dhe atmosfera që e kemi pritur. Por mua më pëlqyen shumë gjëra në lojën tonë. Është vetëm 1:0 pas pjesës së parë dhe pjesën e dytë e luajmë në stadiumin tonë”, ka thënë Klopp për BT Sport.