Sport

Mustafi ka bërë tifozët e Arsenalit për vete

Foto: The Guardian
 

Qendërmbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi ka nisur të bëjë për vete tifozët e Arsenalit, me përformancat e fundit. Pas ndeshjes ndaj Chelseat, ku bëri një gabim të rëndë, shumë llogaritën se ajo do të ishte ndeshja e fundit e Mustafit me fanellën e Arsenalit.

Mirëpo, ish-reprezentuesi i Gjermanisë është kthyer fuqishëm dhe vetëm sa po e rrit përformancën. Arsenali të dielën shënoi fitore 4:0 ndaj Newcastle Unitedit, duke e rritur serinë në tetë ndeshje pa humbje në të gjitha garat.