Sport

Dumoshi takon xhudistët: Na pret Tokio, më të fortë se kurrë

Dumoshi takon xhudistët: Na pret Tokio, më të fortë se kurrë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim kryetarin e Federatës së Xhudos të Kosovës, Agron Kuka, përzgjedhësin e Kosovës në xhudo Driton Kuka si dhe xhudistët që kanë fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Dumoshi fillimisht ka uruar Distria Krasniqin për medaljen e artë dhe Nora Gjakovën për medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos që u mbajt më 8 e 9 shkurt në Paris të Francës.